#
 
چاپار 341
اس ام اس تست-پیام کوتاه آزمایشی
نمایندگی فروش سامانه پیام کوتاه چاپار ۳۴۱
×
تبلیغات چاپار 341

صدور قبوض پیامکی گاز آغاز شد

منتشر شده در دسته: اخبار شرکت
همزمان با آغاز شمارش معکوس برای راه اندازی کیف پول الکترونیکی برای مشترکان گاز خانگی، صدور قبوض پیامکی (SMS) مشترکان گاز خانگی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با سیاست کلان دولت برای حذف صدور قبوض کاغذی گاز، آب و برق و توسعه درگاه‌های الکترونیک، برای نخستین بار صدور قبوض پیامکی (SMS) گاز مشترکان خانگی آغاز شد.

در حال حاضر به طور متوسط سالانه بیش از ۱۳۰ میلیون قبض کاغذی برای مشترکان گاز خانگی صادر می شود که با توجه به توسعه شبکه‌های گاز شهری و روستایی تعداد قبوض کاغذی هم سالانه افزایش پیدا می کند.

وزارت نفت برای نخستین بار به منظور کاهش و حذف صدور قبوض المثنی، کاهش در هزینه چاپ و مراجعه حضوری مشترکین، اطلاع رسانی سریع به مشترکان از میزان مصرف در صورت مفقود شدن قبض مصرفی، دسترسی آسان تر به اطلاعات مورد نیاز برای پرداخت غیر حضوری قبوض، صدور قبوض پیامکی گاز را آغاز کرده است.

در حال حاضر به منظور شناسایی بیشتر اشکالات احتمالی، اجرای این طرح به صورت آزمایشی در سطح استان اصفهان آغاز شده است و پیش بینی می‌شود به زودی صدور قبوض پیامکی گاز در کل استان‌های کشور عملیاتی شود.

مجتبی شیخ بهایی مدیر عامل شرکت توزیع گاز ایران در گفتگو با مهر با تایید صدور قبوض پیامکی گاز برای مشترکان خانگی، گفت: هم اکنون مراحل نهایی اجرای این سامانه در سطح شرکت ملی گاز در حال تکمیل شدن است.

این مقام مسئول با اعلام اینکه برای اجرای این طرح مذکرات و هماهنگی‌هایی با برخی از بانکهای کشور آغاز شده است، تصریح کرد: پیش بینی می شود با صدور قبوض الکترونیکی علاوه بر کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری، تسریع در نقل و انتقال منابع مالی، زمینه ارائه خدمات بیشتر به مشترکان گاز در سراسر کشور فراهم شود.

جزئیات راه‌اندازی کیف پول الکترونیکی گاز

به گزارش مهر، همزمان با آغاز صدور پیامکی گاز، طرح جدید دیگری در سطح مجموعه وزارت نفت به منظور تسریع در وصول قبوض مشترکان گاز خانگی مراحل نهایی پیاده سازی و اجرا را پشت سر می گذارد.

شیخ بهایی با بیان اینکه هم اکنون مراحل نهایی طراحی و اجرای سامانه هوشمند “جیرینگ” در سطح شرکت ملی گاز در حال انجام است، به مهر گفت: این سامانه جدید یک کیف و یا کارت پول الکترونیکی است.

مدیر عامل شرکت توزیع گاز ایران با اعلام اینکه با راه اندازی این کیف پول الکترونیکی گاز تمامی مشترکان خانگی در صورت تمایل مبالغ قبوض گاز را می توانند به صورت غیر حضوری پرداخت کنند، بیان کرد: با همکاری بانک‌های عامل، مشترکان خانگی می توانند مبالغی را در این کارت‌های الکترونیکی به منظور پرداخت مبالغ قبوض گاز شارژ کنند.

این عضو هیئت مدیره شرکت ملی گاز با تاکید بر اینکه با صدور کد و شماره اشتراکی مشترکان گاز خانگی می توانند از این خدمات جدید الکترونیکی استفاده کنند، اظهار داشت: هم اکنون اجرای این طرح جدید نهایی نشده است و برخی از مراحل مطالعاتی و هماهنگی برای اجرای این سامانه جدید پرداخت قبوض گاز باقی مانده است.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود از سال آینده امکان راه اندازی کیف پول الکترونیکی گاز در سطح استان‌های مختلف کشور فراهم شود، یادآور شد: به زودی با نهایی شدن مراحل مطالعاتی، سازو کار اجرایی این خدمت جدید الکترونیکی در اختیار مشترکان گاز خانگی قرار می گیرد.

در حال حاضر طرح جدید دیگری برای پرداخت وجه قبض‌های گاز در دستور کار شرکت ملی گاز قرار گرفته است به طوری‌که مطابق با این طرح جدید امکان دریافت مبالغ قبوض گاز مشترکان خانگی به طور مستقیم از یارانه نقدی خانوارها فراهم می شود.

تاکنون اجرای این طرح نهایی نشده است و در حد یک پیشنهاد در ستاد هدفمندی یارانه ها مراحل بررسی را پشت سر می گذارد. در صورت نهایی شدن آن، مشترکان گاز خانگی به صورت داوطلبانه می توانند برای برداشت مبالغ قبوض گاز خود از حساب یارانه واریزی به سازمان هدفمندی یارانه ها مراجعه کنند، در این صورت با درخواست داوطلبانه مشترکان مبالغ از یارانه مستقیم آنها کسر خواهد شد.

جواد اوجی معاون وزیر نفت اخیرا با مطلوب ارزیابی کردن وصول مبالغ قبوض گاز از مشترکان خانگی به عنوان خوش حساب ترین مشتریان شرکت ملی گاز یاد کرده و به مهر گفته است: ازدر شرایط فعلی وضعیت وصول قبوض گاز مشترکان خانگی ۱۰ درصد نسبت به ماه‌های گذشته افزایش یافته است.

 

موضوعات پیشنهادی:

مزایای استفاده از پیام کوتاه در اطلاع رسانی و تبلیغات

مزایای بازاریابی به وسیله پیام کوتاه

راهنمای نگارش پیام کوتاه کوتاه‌تر!

راهکار های پیامکی

ویژگی های سامانه پیامک انبوه تبلیغاتی

سوالات متداول سامانه پیامکی

 


پست بعدی: »


پست قبلی: «

مراحل خرید پنل اختصاصی
 • از قسمت ورود مشتریان وارد شده و نام کاربری و کلمه عبور را : chapar341 قرار دهید و وارد پنل نمونه ما شوید تا با امکانات سامانه ما بیشتر اشنا شوید

  قدم اولنسخه دمو سامانه ما را ببینید.
 • امکانات بسیاری در این سامانه گنجانده شده است,بطوری که جواب گوی تمام نیاز های شما میباشد و ما همیشه مدافع حقوق شما هستیم و شما را تنها نخواهیم گذاشت پس با ما باشید تا تنها نباشید ...

  قدم دومامکانات کامل سامانه را مطالعه کنید
 • میتوانید امکانات,تعرفه ها و قیمت ارسال پیامک را در تمام نسخه ها به صورت مقایسه ای مشاهده کرده و بسته به نیازتان بهترین نسخه را انتخاب نمایید تا از پشتیبانی و قیمت ها و امتیازات سامانه چاپار 341 بهره مند شوید

  قدم سومنسخه ها را مقایسه کنید
 • بعد از ثبت نام حد اکثر 60 ثانیه رمز و اطلاعات ورود به سامانه چاپار 341 برای شما به شماره موبایلی که وارد کرده اپید پیامک خواهد شد و بعد از ان وارد پنلتان شوید

  قدم آخرپرداخت انلاین و غیر انلاین
تبلیغات چاپار 341تبلیغات چاپار 341
برخی از مشتریان ما